U Gradskom parku u Metkoviću održao se XII. međunarodni sajam poljoprivrednih i ruralnih proizvoda „Eko Rural“ kojeg je organizirala Udruga Dobra u suorganizaciji sa Zajednicom braniteljskih zadruga, Modrozelenom zadrugom, Turističkom zajednicom grada Metkovića i Kukturno-umjetničkim društvom Metković.
Sajam financira Nacionalna mreža Zajedničke poljoprivredne politike i podržavaju ga Grad Metković, Dubrovačko-neretvanska županija i Ministarstvo branitelja Republike Hrvatske.
Sajam se održao tijekom smotre folklora „Na neretvu misečina pala“, a organiziran je uz potporu Nacionalne mreže ZPP-a i podržavaju ga Grad Metković, Dubrovačko-neretvanska županija i Ministarstvo branitelja Republike Hrvatske.
Na ovogodišnjem Eko ruralu su sudjelovale udruge, zadruge, OPG-ovi, društveni poduzetnici, mali poljoprivrednici i obrtnici iz cijele Hrvatske i Bosne i Hercegovine, koji su predstavili autohtone i domaće proizvode (pčelinji proizvodi, suhomesnati proizvodi, ekološke proizvode za kožu, ekološko maslinovo ulje itd.), i rukotvorine (pribor od drveta, ukrasi itd.) te inovativne pristupe društvenom poduzetništvu.
Cilj sajma je pružanje podrške malim poljoprivrednim proizvođačima s ruralnih područja i prekogranične suradnje, ponajviše ekološkim proizvođačima i onima koji se bave izradom rukotvorina, kao i otvaranje novih mogućnosti razvoja ruralnih područja kroz aktivnosti očuvanja okoliša, razvoja ruralnog eko turizma i pružanja informacija o umrežavanju temeljem promocije zadružnih organizacija i AKIS sustava čiji je cilj uspostaviti tokove znanja, kako na razini politike tako i na razini praktičnog iskustva na prekograničnom prostoru delte Neretve.
Udruga DOBRA je na sajmu ugostila i partnere u Erasmus+ projektu „Svi zajedno za tradiciju i očuvani okoliš“ (Tradition4Environment), HKUD Škofja Loka Komušina koji su u Metković došli iz Slovenije kako bi sudjelovali u projektnim aktivnostima te su folkloraši i zaplesali na sajmu.
Udruga DOBRA je na sajmu predstavila i projekt „To je moj dom“ u okviru Programa ZAŽELI – Prevencija institucionalizacije, i to humanitarnom akcijom prikupljanja donacije za potrebite.
Tijekom provedbe korisnici se redovito posjećuju od strane pružatelja usluga te im se dostavljaju higijenske potrepštine. Cilj projekta “To je moj dom” je povećanje socijalne uključenosti i prevencija institucionalizacije ranjivih skupina osiguravanjem dugotrajne skrbi na području doline Neretve. Dok je specifični cilj pružanje usluge potpore i podrške u svakodnevnom životu za 72 starije osobe s područja grada Metkovića i općine Zažablje u razdoblju od 34 mjeseca provedbe projekta. Projekt se provodi u partnerstvu sa gradom Metković i općinom Zažablje. Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda plus.